Dočkáme sa niekedy Apple Pay?

Autor: Róbert Hallon | 7.10.2017 o 19:30 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  95x

Apple je obrovská spoločnosť a jej služby sú používané po celom svete. Jednou z nich je aj Apple Pay, teda služba, pomocou ktorej nemusíme používať kreditky, ale stačí nám náš telefón. Dočkáme sa jej niekedy aj u nás? 

2014 – súčasnosť

Už od septembra 2014 očakávame Apple Pay. Po predstavení bolo jasné, že to asi nebude hneď, možno budeme musieť počkať zopár mesiacov, či pol roka. Avšak asi ani vo sne by ma nenapadlo, že na niečo ako je práve Apple Pay budeme čakať ešte aj v roku 2017 a je nad svetlo pravdepodobné, že sa služby nedočkáme skôr ako v roku 2018.

Najhoršie na tom celom je, že na Slovensku na tom vôbec nie sme tak zle, čo sa týka bezkontaktných platieb. Práve naša krajina by podľa informácií nemala absolútne žiaden problém s tým, aby tu služba mohla fungovať. Otázne je ale to, prečo Apple Pay stále oficiálne nepoznáme?

Nepoznajú ho navyše ani v Česku. Je to ešte väčšia krajina ako my a Apple tam má oficiálne zastúpenie, ako aj oficiálny Apple Online Store. Je to trochu zvláštne. Je mi síce jasné, že ako my, tak aj Češi sú pre tak obrovskú firmu veľmi mizivé percento príjmu, no netreba zabúdať ani na to, že „oceán sa tvorí z kvapiek vody“.

Apple až moc myslí len na tie najväčšie trhy. Nehneval by som sa, keby Apple Pay prišlo po roku, mal by som absolútne pochopenie. Apple je ale najhodnotnejšia spoločnosť na svete a toto mi príde trošíčku zaostalé.

Prečo sa nenájde nejaký tím, ktorý si vezme menšie krajiny na starosti? Bolo by to veľmi príjemné a Apple by mal celosvetové pokrytie. Obraty a zisky sú tak obrovské, že by sa tím bez problémov uživil a som si istý, že na bezkontaktných platbách by v Apple neboli stratoví. Na Slovensku majú navyše o službu záujem aj banky. Tie si tu dosť konkurujú, a tak by sa určite radi predbiehali aj v tom, ktorá z nich túto službu sprostredkuje ako prvá. Uvidíme, je to ale niečo, čo už nechceme tolerovať a objektívne sa za to môžeme na Apple hnevať!

Apple Pay - svetapple.sk

www.svetapple.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V pozadí detvianskej kauzy sa objavuje Kotleba a spravodajcovia

Firma z Bránikovho blogu robila čistky.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Ako si nevidiaci dokáže uvariť kávu... a nevyliať

S čím všetkým sa musí nevidiaci vysporiadať.

Sĺpček Zuzany Kepplovej

Čo by mal Šefčovič pochopiť

Veru, nie sme ako Španieli.


Už ste čítali?